Pistoia võitis põhiturniiri eelviimases voorus võõrsil Trentot 105:80. Metsla pääses väljakule viimaseks minutiks, mille jooksul tabas ainsa viske ja tõi kaks punkti.

Saaremaalt pärit Metsla siirdus Pistoia noortesüsteemi 2019. aastal. Hooaegadel 2021/22 ja 2022/23 käis ta viiel korral väljakul ka Itaalia tugevuselt teises liigas. Käesolevaks hooajaks tõusis Pistoia Itaalia kõrgliigasse, kus on hästi hakkama saadud. Enne põhiturniiri viimast vooru ollakse 15 võidu ja 14 kaotusega kuuendal kohal ning koht veerandfinaalis on kindel.

Metsla korv:

Pistoia noortetiimiga on Metsla Itaalia U19 liigas jõudnud finaalturniirile ehk 16 parema sekka. Metsla on võistkonna kasuks visanud tänavu keskmiselt 14,7 punkti. 2023. aasta suvel jäi Eesti U18 koondist esindanud Metsla arvele EM-i B-divisjoni mängudes keskmiselt 8,1 punkti ja 3,4 lauapalli.

Itaalia kõrgliigas mängivate Eesti täiskasvanute koondislaste Joonas Riismaa ja Kaspar Treieri mänguaeg on hooaja käigus kahanenud väga napiks. Riismaa ei saanud Brindisi eilses 84:80 võidumängus Venezia üle üldse platsile. Treierile jagus Sassari 99:74 võidumatšis Scafatiga neli minutit, mille jooksul ta skoori ei avanud.

Brindisi on 10 võidu ja 19 kaotusega 16. ehk viimasel kohal. Järgmiseks hooajaks langeb klubi Itaalia esiliigasse, kus viimati mängiti hooajal 2011/12. Sassari on 13 võidu ja 16 kaotusega 10. kohal.